PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039040}
4,4 50 478
ocen
4,4 10 1 50478
7,0 42
oceny krytyków
Zielona granica
powrót do forum filmu Zielona granica

funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej oraz żołnierzom Wojska Polskiego za świetnie wykonywaną codziennie robotę. Dzięki wam czujemy się bezpiecznie.
Dzięki raz jeszcze.

ocenił(a) film na 1
Zakeri

Ja jako fan niemieckiej polityki i polityki Donalda Tuska, będę odnosił się do niemieckiej prasy, która na pierwszych stronach swoich gazet, np. Das Bild - pisało: D A N K E - P O L E N. ..a po drugie, dlaczego ci ludzie, nie kupili sobie biletu do Berlina czy Zurichu, tylko do Mińska?? Przypominam, że dawanie łapówek i współpraca z mafiami, tym bardziej radzieckimi to jest PRZESTĘPSTWO. Więc my tu mamy do czynienia z przestępcami, a nie uchodzca. A tak na koniec proszę sprawdzić sobie w encyklopedii PW, papierowe, definicję słowa UCHODZCA :]

J_C_WELLS

A ja jestem zażenowana naprawdę... ukraińcy którzy do Nas przybyli naprawdę mają wszelką opiekę i wsparcie... i prawda jest taka że mają większe wsparcie niż od własnego rządu Polacy- oczywiście nikogo nie oceniam bezpośrednio, ale tak to niestety wygląda na tą chwilę, oczywiście nie nie jestem zła na inne nacje,choć przykro mi jak słyszę non stop że mamy dystans

ocenił(a) film na 1
Sandra0812

Zgadzam sie

Sandra0812

Ukraińcy są imigrantami legalnymi, ci są nielegalnymi. Nielegalne przekroczenie granicy jest przestępstwem w każdym kraju. Czego nie rozumiesz?

Konrad_Budyn_Budynek

Gdzie w poście Sandra0812 widzisz coś nt. legalności/nielegalności przekraczania granicy?
On jest o czymś zupełnie innym.

Nabongodonozor

Wy jesteście jacyś oderwani od rzeczywistości. Sandra jest zażenowana, zakładam postępowaniem funkcjonariuszy straży granicznej. Straż graniczna jest od pilnowania granicy przed nielegalnymi imigrantami. I to robi, bez względu na to, czy człowieczeństwo nakazuje danym ludziom też pomóc. Granice należy przekraczać legalnie, i jeśli ktoś to robi inaczej, musi się liczyć z konsekwencjami. Postępowanie straży granicznej w filmie jest natomiast obrzydliwie przekoloryzowane, na potrzeby polityczne. Czegoś dalej nie rozumiem?

Konrad_Budyn_Budynek

Przeczytaj jeszcze raz posta Sandra0812. A jeśli nadal nie załapałeś co tam jest napisane, to jeszcze raz. I kolejny. I następny. Do skutku.

Nabongodonozor

Dobrze, zatem proszę mi wytłumaczyć.

Konrad_Budyn_Budynek

Ależ proszę bardzo: "ukraińcy którzy do Nas przybyli naprawdę mają wszelką opiekę i wsparcie... i prawda jest taka że mają większe wsparcie niż od własnego rządu Polacy- oczywiście nikogo nie oceniam bezpośrednio, ale tak to niestety wygląda na tą chwilę"
To jest clou komentarza Sandra0812.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Nabongodonozor

przykre to wszystko mocno :(

ocenił(a) film na 7
Konrad_Budyn_Budynek

Nie rozumiesz, prostej rzeczy, że push Beck i ochrona granic to nie to samo. Na Lampedusie czy na Sycylii Włosi utworzyli miejsca gdzie rozpatrywane są wnioski azylowe. Film pokazuje jak to wyglądał w praktyce.

ocenił(a) film na 1
michla26

Czy chciałbyś by w PL sytuacja wyglądała jak na lampedusie?
Włosi zrobili głupotę - nie należy jej naśladować.

My też mamy miejsca gdzie można złożyć wnioski o azyl, wiesz? Te miejsca nazywają się ambasady i przejścia graniczne. Powiem Ci nawet coś jeszcze, wniosek o azyl składa uchodźca - a tym jest się w pierwszym bezpiecznym kraju po opuszczeniu swojego. Czy PL graniczy z Egiptem, Syrią, Kubą itp. skąd Ci ludzie przylatują do Mińska? Czy rzucanie kamieniami i gałęziami w funkcjonariuszy SG to "składanie wniosku o azyl"?

Co do push-backów, co zrobić z człowiekiem który dostał się do Polski a nie chce złożyć wnioski o azyl? Mamy więzić go w ośrodku i deportować czy wsadzić w busa i przewieść za odrę?

ocenił(a) film na 7
pawelek12833

Przeczytaj art. 56 Konstytucji albo Konwencję Genewską. Tak nie ma nic o przejściach granicznych. A akurat ludzie z filmu Holland składali wnioski azylowe.

michla26

Z tego co mi wiadomo, to wnioski o azyl składa się:
a) w ambasadzie danego kraju
b) na przejściu granicznym
O składaniu wniosków w środku lasu przy pomocy nożyc do cięcia drutu nie słyszałem.

ocenił(a) film na 7
Nabongodonozor

To źle słyszałeś, bo nie ma nigdzie napisane, że wnioski składa się w ambasadzie albo na przejściu granicznym. Owszem, można w tych miejscach jak najbardziej ale to żaden wymóg formalny.

michla26

Wymogiem formalnym jest natomiast posiadanie dokumentów, na podstawie których można ustalić czyjąś tożsamość.

Nabongodonozor

Nieźle zaorany. Zero odpowiedzi? Widzę, że wykłócanie się na filmwebie, to twoje jedyne zajęcie. Szkoda, że nie oglądasz filmów. Typowy troll.

ocenił(a) film na 7
Nabongodonozor

Żeby coś ustalić, właściwe władze muszą najpierw o te dokumenty poprosić. A tutaj nie ma żadnej kontroli i podstawowej opieki.

michla26

Przeczytaj co piszesz

Nabongodonozor

Jest jeszcze metoda "na łapówkę", wprowadzona na szeroką skalę przez PiS. Pewnie nie słyszałeś.

eltoro10000

Słyszałem. Ciężko nie słyszeć.
I po co ta ironia?

ocenił(a) film na 1
michla26

Sam przeczytaj, może dowiesz się kim jest uchodźca a kim imigrant. Uchodźcą jest się po przyznaniu statusu chodzący na podstawie wniosku, do czasu jego rozpatrzenia jest się IMIGRANTEM.
Polskie prawo też jasno określa jak wygląda procedura składania wniosku o azyl, nie widziałem tam zapisów o rzucaniu kamieniami czy strzelaniu z procy w funkcjonariuszy SG.

ocenił(a) film na 7
pawelek12833

A czy ktoś mówi, żeby tolerować przemoc?
Wniosek o udzielenie azylu może być złożony podczas pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej albo podczas pobytu za granicą. Wniosek składa się bezpośrednio do Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Nie ma specjalnego formularza wniosku o udzielenie azylu, natomiast wniosek o udzielenie azylu musi zawierać:

dane wnioskodawcy i osoby, w imieniu której wnioskodawca występuje, w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia postępowania o udzielenie azylu,
określenie kraju pochodzenia wnioskodawcy i osoby, w imieniu której wnioskodawca występuje,
określenie istotnych zdarzeń będących przyczyną ubiegania się o azyl.

Więc chodzi o to aby technicznie możliwe było złożenie wniosku. Jak widzisz można z zrobić także Z TERYTORIUM RP.

ocenił(a) film na 1
michla26

A czy ja napisałem że nie można? Oczywiście że można. Problem w tym że Ci migranci, których dotyczą Push-Backi nie chcieli złożyć takiego wniosku więc nie mieli żadnej dalszej podstawy prawnej by przebywać na terytorium RP.
Wymieniłeś nam ładnie co zawierać powinien wniosek o azyl, na którym z kamieni rzucanych w SG znalazłeś potrzebne dane?
Skoro tak ładnie znasz procedurę składania wniosku o azyl to mam do Ciebie jeszcze dwa pytania.
1. Czy azyl przysługuje w najbliższym bezpiecznym kraju czy też kilka tysięcy kilometrów dalej?
2. Opisz nam, proszę, jak wygląda procedura przemieszczenia się z jednego kraju do drugiego gdy jedno z nich nie jest w strefie Schengen?

pawelek12833

Bang, nieźle go zaorałeś

ocenił(a) film na 7
GalaQXus

Bang, zaorane prawaczku! Jak zwykle nie wie o czym pisze.

michla26

Jaki ku.wa prawaczku,nigdy na konfę i pisioróq nie głosowałem!

ocenił(a) film na 10
pawelek12833

Od tego jest prawo międzynarodowe. Nie żyjemy w bantustnie, gdzie człowieka można wypchnąć za granicę lub zastrzelić wg widzimisię władz. A może żyjemy...

ocenił(a) film na 1
Ponury_Mrukliwy

Co mówi prawo międzynarodowe o osobie która nielegalnie i siłą dostaje się do innego kraju?
Co mówi prawo międzynarodowe na temat tego gdzie się jest uchodźcą a gdzie migrantem?
Co mówi prawo międzynarodowe o osobie która złapana po przekroczeniu granicy odmawia złożenia wniosku o azyl?

Co mówi prawo użycia broni o jej użyciu dla ochrony granicy?

ocenił(a) film na 7
pawelek12833

Każdy uchodźca jest migrantem, ale nie każdy migrant jest uchodźcą, kumasz? A co do wniosku to akurat osoby z film je składały.

ocenił(a) film na 1
michla26

No właśnie mam wrażenie że Ty nie kumasz, bo ja kumam.

Czy osoby na filmie to Białorusini którzy składają wniosek o azyl w Polsce - pierwszym dla nich bezpiecznym kraju, czy raczej są to osoby które po drodze do PL były już w jednym bądź kilku bezpiecznych krajach?
Czy osoby w filmie, tak jak w rzeczywistości, spędzały wcześniej kilka miesięcy lub nawet lat na Białorusi lub Rosji? Czy te osoby są narodowości egipskiej czy hinduskiej (jak rzeczywiście na granicy) a którym to, w ich krajach, nic nie zagraża?

Osoby, które w PL wnioski składają, nie są wyrzucane...

ocenił(a) film na 7
pawelek12833

Osoby był przetransportowane na teren Białorusi, który to kraj ten proceder zorganizował. Konwencja Genewska nie określa czegoś czym dokładnie jest " prześladowanie". Nie ma też tam wskazane, że uchodźca musi być z kraju sąsiadującego. Jeśli osoby, które przekroczyły granicę ( tudzież zostały przerzucone), to powinny mieć możliwość złożyć wniosek o azyl. Jego rozpatrzenie i uznanie to druga kwestia.

ocenił(a) film na 1
michla26

Przeczytałeś mój wpis?

Co z osobami, które SG łapie w pobliżu granicy, a które pochodzą z Konga, Kuby, Jamajki, Egiptu itp? Czy im w ich krajach coś zagraża czy są to raczej migranci ekonomiczni?

Co z osobami które, po złapaniu, nie chcą składać wniosku o azyl a krzyczą "germany"?

Uchodźcą nie musisz być w kraju sąsiednim, to jasne z bo jeżeli w sąsiednim też będziesz prześladowany to szukasz pierwszego bezpiecznego!
Co więcej, uchodźcą stajesz się po przyznaniu statusu uchodźcy, do tego czasu jesteś migrantem.

michla26

No szkoda tych inżynierów i lekarzy pontoniarzy. Jest mi naprawdę wszystko jedno.

pawelek12833

Mamy też prawo krajowe - art. 264 kodeksu karnego oraz art. 45 "warunków użycia broni palnej" pkt 1 ppkt d oraz pkt 2 ppkt a

ocenił(a) film na 1
Nabongodonozor

To właśnie miałem na myśli mówiąc o prawie użycia broni do ochrony granicy.

Wszyscy znamy filmy gdy migranci rzucali kamieniami, gałęziami, łopatami czy strzelali z procy w naszych pograniczników. Jak już widzisz - mieli prawo odpowiedzieć bronią.

Ponury_Mrukliwy

Strzelać z granatnika na komendzie też nie można. A nie, czekaj, chyba jednak można tylko potem jest się pokrzywdzonym...

ocenił(a) film na 1
michla26

Jeśli jakiś uchodźca przedostanie się do Niemiec z terytorium Polski, jest wywożony do Polski i tam nikt nie ma z tym problemu, Niemcy twierdzą, że to nasz problem. Więc jeśli Białoruś nam podrzuca uchodźców, dlaczego my nie mamy prawa ich zwrócić, a Niemcy takie prawo mają?

ocenił(a) film na 7
presja22

Bredzisz Niemcy nie wyrzucają ludzi do lasu o głodzie. . Akurat Niemcy mają ośrodki dla uchodźców, gdzie są rozpatrywane ich wnioski i potem faktycznie "zwrot" to kraju z którego przybyli. Z resztą w Strefie Schengen Push beck byłby praktycznie niemożliwy.

ocenił(a) film na 1
michla26

Prawo polskie i unijne są identyczne, jeśli chodzi o przyznawanie prawa do azylu. Jednakże w dniu 20 sierpnia 2021 r. zostało wydane Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych (Dz. U. poz. 1536). Nowe regulacje umożliwiają Straży Granicznej zawracanie z terytorium Polski osób, które przebywają na nim nielegalnie.

Poczytaj sobie wszystkowiedzący inaczej.

ocenił(a) film na 7
presja22

To, że Rozporządzenie zostało wprowadzone, to nie znaczy, że jest zgodne z Konwencją i Konstytucją. Rozporządzenie wprowadzone pod konkretną potrzebę z TK, który przecież nie orzeknie wbrew władzy. Także już sam fakt, że załatwiają to rozporządzeniem świadczy o tym, jak słabe są podstawy do stoosowania push-beck.

ocenił(a) film na 1
michla26

Jest i ustawa 26 paź 2021 — USTAWA z dnia 14 października 2021 r. o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw1).

ocenił(a) film na 7
presja22

To zobacz na orzeczenie NSA, które Ci podesłałem na dole.

ocenił(a) film na 7
presja22

P.S https://www.rp.pl/cudzoziemcy/art37070381-sad-potwierdza-wypychanie-do-granicy-s przeczne-z-prawem- także tego.

ocenił(a) film na 1
michla26

Akurat Niemcy mają ośrodki dla uchodźców, gdzie są rozpatrywane ich wnioski i potem faktycznie "zwrot" to kraju z którego przybyli.
Sam sobie zaprzeczasz. Czyli ci dobrzy Niemcy po nakarmieniu uchodzców jednak ich wypychają, a jak SG ci doopę chroni to już zasłanianie się prawem międzynarodowym i takie tam. Niech Niemcy przyjadą na granicę bronić w sumie granicy Schengen, jak dostanie od uchodźcy kamieniem w głowę, to tyle go będą widzieli.

ocenił(a) film na 7
presja22

Nie przeczę sobie , tylko Ty nie rozumiesz najprostszej rzeczy. Czym innym jest zalegalizowanie pobytu uchodźcy na terenie dane kraju, a czym innym przyjęcie go w wyznaczonym do tego miejscu ( nakarienie itp) oraz potem odesłanie do kraju pochodzenia. I o to chodzi od samego początku, a nie o przyjmowanie uchodźców i legalizowanie ich pobytu.

ocenił(a) film na 7
presja22

P.S https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/wsa-rpo-pushbacki-sprzecznosc-prawo-polskie-m iedzynarodowe-uzasadnienie
Proszę "znafco" prawa.

michla26

"Znafco prawa", w rzyć kop i za płot, to i tak jest bardzo łagodna kara za NIELEGALNE PRZEKROCZENIE GRANICY I WTARGNIĘCIE NA TEREN INNEGO KRAJU biorąc pod uwagę to, że zgodnie z kodeksem karnym grozi za to od kary grzywny, poprzez więzienie do nawet (zgodnie z "warunkami użycia broni palnej") potraktowania ostrą amunicją.

ocenił(a) film na 7
Nabongodonozor

Masz wyżej wyroki w tej sprawie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones