PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214369}

Duchy Goi

Goya's Ghosts
7,3 32 430
ocen
7,3 10 1 32430
5,7 11
ocen krytyków
Duchy Goi
powrót do forum filmu Duchy Goi

Wiele wątków nierozwiązanych. Mimo, że temat ciekawy: inkwizycja, obsada również dobra- odradzam, bo szkoda czasu.
Natalie Portman- zagrała jak zwykle dobrze, ale nie jest jej aż tak wcale dużo w filmie.
Lubię dobre, historyczne filmy- ale ten film to nieporozumienie.

blondsilikon

Ale przyznasz, że hipokryzja kościoła była odmalowana 'jak ta lala';)?

ocenił(a) film na 3
blondsilikon

Stuprocentowo zgadzam się z twórcą wątku.
Bardzo lubię filmy historyczne, a temat inkwizycji jest według mnie bardzo interesujący i daje duże pole do popisu. Jak napisał "Blondsilikon" wiele wątków nierozwiązanych, tak jakby reżyser miał kilka dobrych pomysłów, ale za cholerę nie wiedział jak to przedstawić. Oglądając "Duchy Goi" niecierpliwie czekałam aż się ten film skończy.
Blondsilikon: Możesz polecić mi jakieś dobre twoim zdaniem filmy o tematyce historycznej? Szczególnie jakieś o inkwizycji?
do "Babella": Żeby film był dobry, nie wystarczy, żeby jedynie krytykował kościół. Nie wystarczy pokazanie okrucieństwa i hipokryzji ówczesnego kościoła. Trzeba bardziej rozwinąć akcję i przede wszystkim wątki kulturowe oraz uwarunkowania historyczne, jakie wówczas kierowały ludźmi. Tak MI się wydaje.

mucha_94

Ten film nie był przecież jakąś historyczną epopeją. Film był luźną interpretacją reżysera na temat współczesnych Goi czasów. Czasów powrotu inkwizycji, czasów, w których można było mnie niż więcej. Wprowadzając wątek Ines - może i naciągany, pokazał na czym ten cały system polegał. I dlatego ten film mogli oglądać zwykli ludzie, nie czując przy tym kompleksów, że nie są znawcami historii. Gdyby Forman spróbował zrobić to wszystko o czym piszesz - film byłby nudny jak flaki z olejem i nie wpłynąłby w ogóle na jakość filmu. A blondsilikon, jak wskazuje jego nick - dopiero zanudziłby się na śmierć:)

ocenił(a) film na 3
NaSirC

ok, rozumiem, że każdy reżyser skupia się na czymś innym. Dla mnie największy problem tego filmu to nie to, że wątki są nie interesujące (nie, wręcz przeciwnie, zwłaszcza, jeśli ktoś nie lubi się zagłębić stricte w uwarunkowania historyczne, tylko to, że zostają źle ukazane, są jakby nie dokończone, nie rozwinięte. Taki trochę brak konsekwencji i nieuporządkowana wizja Formana.

mucha_94

Ja po prostu myślałam, że jak się komuś tak zupełnie nic nie podoba, to chociaż doceni ten wątek;) Nie lubię malkontentów, dla których czy kogoś jest za mało czy za druzo stanowi główny problem i główny element oceny. Ale to zapewne kwestia gustu i sposobu oceny tego, co dzieje się na ekranie. Milos Forman nie jest specem od filmów historycznych. Dla niego ważni są ludzie. Wystarczy prześledzić jego inne produkcje. Dla twórcy filmu 'Hair' na pewno ścisłe fakty historyczne nie stanowią bariery w zrobieniu dobrego filmu. Podsumowując. Mi film się podobał:)
Filmy o inkwizycji? Zobacz, może coś znajdziesz dla siebie.
http://www.filmweb.pl/forum/FILMY/FIlmy+o+inkwizycji,1500573
pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
babella

Zastanawiają mnie wasze słowa o niedokończonych wątkach. Które konkretnie macie na myśli?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones