PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214369}

Duchy Goi

Goya's Ghosts
7,3 32 442
oceny
7,3 10 1 32442
5,8 12
ocen krytyków
Duchy Goi
powrót do forum filmu Duchy Goi

film zaczyna się od intrygującej melodii, więc zacznę od pochwalenia muzyki robiącej duże wrażenie, a jak już o tym to przy okazji też fantastyczne kostiumy i scenografię, doskonałe sceny zbiorowe - krótko mówiąc świetne widowisko. opowieść o tych makabrycznych czasach wciągnęła mnie od razu, nie tylko dzięki bardzo ciekawej tematyce bo też dzięki charakterystycznemu dla Formana, zjadliwemu, niekiedy czarnemu humorowi. film dzieli się na dwie części, przy czym to pierwsza jest dużo ciekawsza, ale ta druga też niczego sobie. pomimo, że sam scenariusz nie jest i chyba nie próbuje być w stu procentach realistyczny, to już "duch epoki" odwzorowany bardzo przekonywająco (czy do końca prawdziwie to tego już nie wiem). mniejsza o to, film to przecież nie jest podręcznik do historii. gra aktorska oczywiście na poziomie. scena w domu kupca to perełka! podobało mi się głównie ze względu na wspaniałą strona techniczna i przyjemność / satysfakcję płynące z oglądania tego filmu :)

P.S.
NOBODY expects the Spanish Inquisition!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones