PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214369}

Duchy Goi

Goya's Ghosts
7,3 32 442
oceny
7,3 10 1 32442
5,8 12
ocen krytyków
Duchy Goi
powrót do forum filmu Duchy Goi

Ach ten Javier Bardem

ocenił(a) film na 7

Obejrzałem film po przeczytaniu biografii hiszpańskiego malarza i przystępując do filmu założyłem
sobie iż film będzie o nim. Tak wiec początkowo byłem rozczarowany iż artysta jest tylko jakby
narratorem całej historii a nie jej głównym bohaterem. Przyznaje jednak iż z biegiem czasu film
coraz bardziej przekonywał mnie do siebie i finalnie jestem jak najbardziej za. Temat kościoła i
inkwizycji to faktycznie coś nad czym wszyscy powinnismy sie pochylać i o czym wszyscy
powinnismy pamietać. Na zawsze pozostanie dla mnie niepojęte jak kościół mógł tak lekko
traktować ludzkie zycie. Oczywiście to były inne czasy w których generalnie ludzkie zycie znaczyło
niewiele ale mimo wszystko jest to przerażajace. No i na koniec ten Javier Bardem. Dla mnie aktor
doskonały. Oglądanie go to dla mnie przyjemność najwyższych lotów.

ocenił(a) film na 7
to_ku

Lorenzo to bardzo ciekawa postać. Z jednej strony karierowicz i oportunista, z drugiej nie wyrzekł się swoich rewolucyjnych przekonań. Miał szansę ocalić skórę i "żałować za grzechy", jednak wolał zginąć. Sam Javier to klasa światowa, świetnie zagrana postać. A scena z przyznaniem się do małpiego rodowodu rozbawiła mnie setnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones